25lat

Pompy ciepła

Pompy ciepła: Gliwice, Katowice, Śląsk

pompy ciepla gliwicePompy ciepła cieszą się rosnącym zainteresowaniem klientów inwestujących w nieruchomości mieszkalne – domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej, bliźniaczej i wolnostojące. Ich wybór pozwala na znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania nieruchomości, a w połączeniu z fotowoltaiką przekłada się na praktycznie bezkosztową eksploatację.

Jako marka specjalizująca się systemach obróbki powietrza w obiektach mieszkalnych, użytkowych i przemysłowych Klientom oferujemy wysokiej jakości pompy ciepła wraz z montażem. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Działamy na terenie całego Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem aglomeracji miejskich Katowic, Gliwic, Zabrza.

Pompy ciepła: Oszczędnie, ekologicznie i komfortowo

Pompy ciepła wykorzystują energię z odnawialnych źródeł do ogrzewania powietrza w pomieszczeniach oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Cały proces zachodzi przy ograniczonym zapotrzebowaniu na energię z sieci, dzięki czemu system jest energooszczędny i ekologiczny.

W zależności od lokalizacji nieruchomości możemy polecić pompy ciepła:
-        gruntowe,
-        wodne,
-        powietrzne.

Taki podział wynika z trzech źródeł dolnych, z których nowoczesne pompy ciepła pobierają energię. Wybór pompy ciepła jest bardzo ważny, bo to od niego będzie zależała sprawność instalacji, a co za tym idzie rzeczywisty koszt jej eksploatacji.

Gruntowe pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła czerpią energię cieplną z ziemi. W Polsce to jeden z najpopularniejszych wariantów wybieranych przez inwestorów, ponieważ tego typu pompy ciepła sprawdzają się także na obszarach z niskimi średnimi temperaturami dobowymi, na których powietrzne pompy ciepła okazują się nieekonomiczne. Mankamentem pompy gruntowej jest konieczność wykonania wykopów, co wiąże się z wyższymi koszami instalacyjnymi systemu.

Wodne pompy ciepła

Wodne pompy ciepła mogą być wykorzystywane tylko na nielicznych działkach, na których podziemne cieki wodne są na tyle duże, aby można myśleć o ich efektywnym eksploatowaniu. Należy przy tym zwrócić również uwagę na skład wody, który może być niekorzystny dla prawidłowego działania urządzenia. Dlatego też wybór wodnej pompy ciepła powinien być poprzedzony dokładną analizą terenu oraz oceną możliwości efektywnego pozyskiwania energii. Tam, gdzie ich instalacja jest możliwa oferują wysoką sprawność oraz bezawaryjną pracę przez długi okres eksploatacji.

Powietrzna pompa ciepła

Niski koszt instalacji, wysoka sprawność oraz bezawaryjność powietrznych pomp ciepła sprawia, że cieszą się one największą popularnością wśród właścicieli nieruchomości mieszkalnych. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na efektywną pracę systemu nawet w pozornie niekorzystnych lokalizacjach, gdzie najniższe średnie temperatury dobowe w sezonie zimowym są ujemne. Podstawową zaletą powietrznej pompy ciepła jest możliwość jej instalacji na każdej działce, niezależnie od podziemnych cieków wodnych oraz możliwości wykonania odwiertów pod pompę gruntową.

Pompy ciepła z montażem

Specjalizujemy się w projektowaniu i realizacji instalacji pomp ciepła. Montujemy pompy ciepła znanych i cenionych producentów, zapewniając optymalny dobór urządzenia do potrzeb danej nieruchomości. Montujemy pompy ciepła, których zadaniem jest zasilanie domowej instalacji centralnego ogrzewania (ogrzewania podłogowego i niskotemperaturowych grzejników ściennych), jak i pompy ciepła dedykowane do obsługi instalacji C.O. i C.W.U.

Zapewniamy montaż w obiektach nowowznoszonych oraz nieruchomościach modernizowanych. W przypadku tych ostatnich polecamy w szczególności powietrzne pompy ciepła, których montaż jest najmniej inwazyjny i najszybszy.

Serwis pomp ciepła: Gliwice, Katowice, Śląsk

Zapewniamy kompleksową i profesjonalną obsługę Klienta. Nasza współpraca z inwestorem nie kończy się na oddaniu do eksploatacji gotowej instalacji. Świadczymy usługi serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego wykonanych przez nas instalacji z zastosowaniem pomp ciepła, jak również instalacji wykonanych przez inne firmy monterskie. Wykonujemy regularne przeglądy techniczne, a w razie potrzeby naprawy.