25lat

Rekuperacja Śląsk

Rekuperator to urządzenie stosowane w systemach wentylacyjnych, które umożliwia wymianę powietrza w budynku i odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego. Dzięki rekuperacji można oddychać świeżym powietrzem bez otwierania okien i niepotrzebnych strat energii. Jednocześnie w okresie zimowym energia odzyskana z powietrza wywiewanego jest wykorzystywana do ogrzania powietrza nawiewanego, a w okresie letnim do jego ochłodzenia.

Ze względu na wysoką skuteczność oraz energooszczędność rekuperacja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród właścicieli nieruchomości mieszkalnych. Zadaniem wielu to doskonała alternatywa dla klimatyzacji, która w prawdzie poprawia parametry użytkowe powietrza w pomieszczeniu, ale nie zapewnia jego wymiany. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją to także doskonała alternatywa dla obiektów komercyjnych i użytkowych. Odzyskując energię z powietrza wywiewanego system rekuperacji pozwala znacząco ograniczyć koszty eksploatacji lokali usługowych, biur oraz magazynów, w których niezbędne jest zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania.

Zalety rekuperacji w domu

Rekuperacja to rodzaj wentylacji mechanicznej. System łączy w sobie zalety sprawnie działającej wentylacji pomieszczeń z oszczędnością energii – odzysk ciepła. Jednocześnie rekuperacja odpowiada za wyprowadzanie wilgoci z pomieszczeń, dzięki czemu wnętrza nie są duszne, a nadmiar wilgoci nie skrapla się na szybach czy ścianach sprzyjając rozwojowi niebezpiecznych dla naszego zdrowia grzybów i pleśni.

Ze względu na specyfikę działania systemu montaż rekuperacji może być traktowany jako alternatywa dla regularnego wietrzenia mieszkań, co szczególnie w sezonie zimowym jest uciążliwe i generuje dodatkowe koszty. Wentylacja mechaniczna wymusza obieg powietrza w pomieszczeniach oraz wywiewanie zużytego powietrza na zewnątrz. Wraz z wywiewanym powietrzem z obiektu usuwana jest wilgoć, kurz, zapachy oraz inne zanieczyszczenia. Powietrze nawiewane do środka jest filtrowane i ogrzewane lub ochładzane tak, aby zapewnić stałą temperaturę w pomieszczeniach. Jako, że do ogrzewania oraz chłodzenia powietrza nawiewanego wykorzystuje się energię odzyskaną z wywiewanego powietrza cały proces wymaga minimum energii.

Rekuperacja – Śląski i Zagłębie

Rekuperację montujemy na potrzeby klientów prywatnych i biznesowych z terenu całego Śląska i Zagłębia. W naszym portfolio nie brakuje inwestycji zrealizowanych na terenie miast i miejscowości, takich jak Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Zabrze, Mysłowice, Jaworzno. Każdy montaż poprzedzamy szczegółową analizą potrzeb Klienta oraz oceną uwarunkowań technicznych obiektu. To pozwala nam na adekwatny dobór urządzeń i komponentów, dzięki którym rekuperacja pracuje wydajnie i jest energooszczędna. System rekuperacji montujemy w obiektach nowowznoszonych oraz w obiektach modernizowanych. Każdorazowo dokładamy wszelkich starań, aby gotowa instalacja wentylacji mechanicznej była jak najbardziej wydajna i energooszczędna

Naszą ofertę uzupełniają profesjonalne usługi serwisowe. W ramach serwisu rekuperacji na Śląsku i w Zagłębiu oferujemy naprawy doraźne, jak również stałą opiekę serwisową wraz z regularnymi przeglądami technicznymi instalacji i czyszczeniem przewodów wentylacyjnych.

Klientów zainteresowanych skorzystaniem z usług marki Impuls zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w doborze najbardziej optymalnych rozwiązań do Państwa potrzeb.