25lat

Przegląd / serwis klimatyzacji

Przegląd klimatyzacji Katowice, Tychy, Sosnowiec, Chorzów, Bytom, serwis klimatyzacjiFirma IMPULS wykonuje przeglądy serwisowe i konserwację klimatyzacji dla klientów indywidualnych (w mieszkaniach, domach prywatnych) oraz dla wszelkich instytucji na terenie miast: Katowice, Sosnowiec, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów i w innych miastach województwa Śląskiego.

Warunkiem prawidłowego i długotrwałego działania klimatyzacji jest wykonywanie regularnych przeglądów przez profesjonalną firmę. Zanieczyszczone filtry jednostki wewnętrznej, zanieczyszczona jednostka zewnętrzna czy ubytki czynnika chłodzącego mają znaczący wpływ na efektywność działania klimatyzacji oraz na jej długotrwałe, bezawaryjne działanie.

Tak dla użytkowników indywidualnych jak i w pomieszczeniach użytkowych firm bardzo ważne jest przeprowadzanie dwukrotnie w ciągu roku przeglądów serwisowych. Jest to również warunek zachowania gwarancji na zainstalowane urządzenia.

Podczas standardowego przeglądu serwisowego klimatyzacji:

  • czyścimy i dezynfekujemy jednostkę wewnętrzną, wymiennik ciepła (parownik), czyścimy filtry powietrza, ew. wymieniamy filtry jednorazowe
  • przeprowadzamy czyszczenie jednostki zewnętrznej, wymiennika (skraplacza)
  • sprawdzamy połączenia i parametry elektryczne
  • sprawdzamy szczelność, ew. uzupełniamy drobne ubytki czynnika chłodniczego
  • przeprowadzamy kontrolę zabezpieczeń chłodniczych
  • przeprowadzamy regulację ciśnień i temperatur
  • sprawdzamy drożności układu odprowadzania skroplin
Mając na uwadze to, jak bardzo ważne dla użytkownika jest sprawne działanie systemu klimatyzacji, zwłaszcza w letnich, gorących miesiącach o każdej porze roku staramy się w jak najkrótszym czasie przeprowadzić przegląd klimatyzacji, serwis, konserwację urządzenia klimatyzacyjnego czy konieczną naprawę.