25lat

Klimatyzacja

Nasza firma istnieje na rynku usług od 1990 roku. Od kilkunastu lat zajmujemy się przede wszystkim klimatyzacją.

Działamy głównie na terenie Górnego Śląska i Zagłębia. Zachęcamy do kontaktu, jeśli potrzebna jest Państwu klimatyzacja w miastach: Katowice, Chorzów, Jaworzno, a także Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Bytom, Tychy czy też Zabrze i wielu innych miejscowościach regionu. Zapewnimy kompleksową obsługę – od doboru najlepszego urządzenia, aż po montaż i serwis.

Klimatyzacja pełni wiele funkcji. Najważniejsze to:

Chłodzenie
Standardową funkcją klimatyzacji jest chłodzenie powietrza polegające na transmisji energii cieplnej z pomieszczenia do powietrza atmosferycznego w celu obniżenia temperatury powietrza wewnętrznego do pożądanych warunków.

Ogrzewanie
Nowoczesne klimatyzatory wyposażone są w funkcję ogrzewania. Obecnie techniczne rozwiązania klimatyzatorów umożliwiają osiągniecie niższych kosztów ogrzewania w porównaniu do tradycyjnych metod ogrzewania w okresie wiosennym i jesiennym.

Oczyszczanie i filtrowanie
W celu uzyskania jak najbardziej komfortowych warunków dla osób uczulonych większość klimatyzatorów wiodących producentów jest wyposażona w wysokowydajne filtry, które usuwają zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu (pyłki roślin, kurz). Wskutek tego klimatyzowane powietrze jest komfortowe i bezpieczne dla alergików.

Osuszanie
Wilgotność znacznie wpływa na odczuwalność komfortu termicznego, więc w celu zmiany temperatury powietrza wymagane jest wyciągnięcie nadmiaru wody z otoczenia. Regulacja wilgotności powietrza wpływa w sposób korzystny na odczucie komfortu i eliminuje możliwość pojawienia się pleśni.

Firma IMPULS realizuje usługi klimatyzowania pomieszczeń o różnym przeznaczeniu: mieszkalne, biurowe, serwerownie, apteki, sklepy, obiekty gastronomiczne i rozrywkowe, obiekty użyteczności publicznej (banki, hotele), szklarnie, laboratoria i inne.

Oferujemy szeroką gamę urządzeń przodujących na rynku klimatyzacji producentów: FUJIELECTRIC, FUJITSU, LG, SAMSUNG, ELECTRA, DAIKIN, MITSUBISHI i inne. Aktualnie wszystkie urządzenia są typu inwerter – z płynną regulacją wydajności co pozwala zaoszczędzić energię elektryczną oraz umożliwia chłodzenie i swobodne grzanie zimą w temperaturach od -10oC do -25oC. W zależności od obciążenia cieplnego oraz ilości pomieszczeń można zastosować urządzenia pojedyncze, multi lub VRV. Wybór jednak jest uzależniony od wielu czynników i można go dokonać dopiero po oględzinach pomieszczeń.

Zapewniamy bezpłatną wizję lokalną i doradztwo w zakresie doboru urządzenia oraz zaprojektowanie instalacji zgodnie z preferencjami Klienta.

Jeśli potrzebna jest Państwu niezawodna klimatyzacja, prosimy o kontakt z nami!

Sprawdź również: KLIMATYZACJA KATOWICE